Rodinný dům Kampo

Rodinný dům Kampo vznikl ve spolupráci s finalistou České ceny za architekturu, architektem Janem Tyrpeklem. Objekt nabízí celou škálu dispozičních variant a díky chytrému řešení je adaptabilní na každý pozemek. V rámci studie byly navrženy dvě varianty rodinného domu. Varianta A a B jsou ve velikosti 4+kk s eventuální možností rozšíření na 5+kk.

Koncept

Jedná se o dvoupatrový objekt se sedlovou střechou obdélníkového půdorysu o rozměrech přibližně 16 x 5,5m. Jednoduchý objem s doplňujícími stavbami (garáž, přístavek) má jasnou formu a je připraven na různé materiálové řešení i celkové rozmístění a vzájemné propojení jednotlivých prostor.

Dispozice

Dispoziční řešení vychází ze současných potřeb a požadavků moderní rodiny. Dům je maximálně efektivní a účelný pouze s nejnutnějšími ztrátami podlahové plochy.
Sekundární prostory, jako jsou koupelny a šatny, je možné variabilně umisťovat bez zásadního narušení celkového konceptu. V přízemí se nachází obývací pokoj s kuchyňským koutem, ložnice, vstupní hala a zázemí, koupelna, WC. V patře pak dva dětské pokoje, koupelna a prostor pro pracovnu či šatnu. Část obývacího pokoje je ponechána s převýšeným prostorem až ke střeše. Nabízí se možnosti využití vloženým patrem, dětským koutkem přístupným z horního pokoje, pracovnou, knihovnou nebo zavěšenou sítí po obvodu.

Konstrukce

Dům je navržen jako panelová dřevostavba v systému „2 by 4“ se zateplením v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu. Alternativně je možné zvolit systém celodřevěných panelů CLT.

Pro více informací nabízíme ke stažení vzorový projekt domu Kampo_Devoto.pdf